امروزه وم طراحي سايت در موفقيت هر شغلي بر کسي پوشيده نيست و مسلما طراحي سايت يک راه مطمئن در افزايش درآمد و موفقيت در کسب و کار افراد به شمار مي رود .
طراحي سايت نه تنها در ايران بلکه در سراسر جهان به عنوان يک گام موثر براي افزايش درآمد و يک راه مناسب براي تبليغات کسب و کار افراد است .
به همين سبب شرکت ها و افراد بسياري در سراسر جهان به طراحي سايت براي خود اقدام نموده اند و طراحي سايت خود را به يکي از شرکت هاي طراحي سايت سپرده اند .


نکات مهم قبل از شروع طراحي سايت


مشخص نمودن هدف :


اولين گام براي راه اندازي سايت مشخص نمودن هدف شماست . شما ابتدا بايد مشخص کنيد که قصد شما از طراحي سايت صرفا سايتي براي معرفي شرکت و محصولاتتان است يا قصد فروش آنها را نيز داريد ؟ آيا شما هدف بلند مدتي براي خود تصور نموده ايد ؟
نوع شغل شما مي تواند تعيين کننده نوع سايت شما باشد . براي مثال اگر شما داراي شرکتي بازرگاني هستيد بايد سايتي براي اطلاع رساني از اخبار و فعاليت هاي شرکتتان راه اندازي نماييد و يا اگر مثلا شما داراي فروشگاه پوشاکي در تبريز هستيد مي توانيد با طراحي سايت در تبريز بازار فروش خود را به سراسر ايران گسترش دهيد و به اين ترتيب در افزايش درآمدتان تاثير گذار باشيد.


مشخص نمودن کاربران سايت :


قدم بعدي براي طراحي سايت مشخص نمودن مخاطبان سايت تان هستند . داشتن شناخت کامل از مخاطبان و بازديد کنندگان سايتتان مي تواند به شما کمک بسياري نمايد . براي مثال اگر شما سايتي مي خواهيد که بيشتر بازديد کنندگان آن کودکان هستند بايد اين امر را در طراحي قالب سايت تان در نظر بگيريد و يا در مکان هايي که بيشتر مورد توجه کودکان است تبليغات خود را قرار دهيد .
ميزان بودجه :


مسلما قيمت طراحي سايت مقدار مشخصي نمي باشد و با توجه به نوع سايت ، امکانات و تعيين مي شود . همچنين قيمت طراحي سايت در شرکت هاي مختلف نيز يکسان نمي باشد .


انتخاب شرکت قابل اعتماد :


پس از مشخص نمودن هدف و قصد خود و همچنين بودجه خود بايد شرکت طراحي سايتي را انتخاب نماييد . در گذشته برا اينکه بتوان شرکتي براي اين کار پيدا کرد مجبور به استفاده از شرکتهاي شهر خود بوديم.براي مثل در تهران بايد به شرکتهاي تهراني مراجعه ميشد و يا براي طراحي وب سايت تبريز ، مجبور به مراجعه حضوري به شهر خود بوديد اما امروزه ظرف زمان و مکان مفهومي ندارد و به راحتي مي توان اقدام به سفارش از هر نقطه ي جهان نمود.
بهينه سازي سايت :


علاوه بر طراحي سايت شما بايد به بهينه سازي سايت تان نيز بپردازيد ، امروزه با وجود تعداد بسيار زيادي از سايت ها و وجود رقباي قدرتمند شما بايد در موتورهاي جستجو از جمله گوگل داراي رتبه هاي برتر شويد . زيرا بيشتر افراد براي خريد يک کالا از موتورهاي جستجو استفاده مي نمايند . اين اقدام مي تواند تاثير بسيار زيادي در جذب مخاطبان شما داشته باشد .


محتواي مناسب :


مي توان محتواي مناسب را مهم ترين جزء يک سايت ناميد . مسلما کاربري که مقاله يا محتواي مفيدي را در سايت شما خوانده باشد ، مجددا به سايت شما باز ميگردد و برعکس اگر کاربر سايت شما از محتوا سايت شما راضي نباشد ، بار ديگر با مشاهده سايت شما در نتايج گوگل بر روي آن کليک نخواهد کرد .


پشتيباني قوي :


بعد از طراحي سايت ، با بالا رفتن بازديد از سايت وم يک تيم پشتبان قوي سريع احساس مي شود ، که در صورت بروز هر گونه مشکل ، سريعا نسبت به رفع آن اقدام نمايند .


موارد بسياري وجود دارد که مي تواند در موفقيت يک طراحي سايت موفق به شما کمک کند . که ما در اينجا به معرفي مهم ترين آنها پرداختيم .


مرجع: https://virgool.io/@sale/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-ibr9beh0es3y